Coldrex Hotrem Junior 10 plicuri x 3g

febra si durere

5 Review(s)
Forma de prezentare Pulbere pentru suspensie orala; 3 g pulb (1 plic) contin: paracetamol 300 mg, ac. ascorbic 20 mg si clorhidrat de fenilefrina 5 mg; ct. x 5 sau 10 plicuri Indicatii Raceala comuna, gripa, stari febrile, inclusiv cefalee, guturai, ...
Cod: 800 / 111090
Disponibilitate: In stoc
Producator: GlaxoSmithKline Plc Marea Britanie

14.68 RON


lensa.ro

Forma de prezentare Pulbere pentru suspensie orala; 3 g pulb (1 plic) contin: paracetamol 300 mg, ac. ascorbic 20 mg si clorhidrat de fenilefrina 5 mg; ct. x 5 sau 10 plicuri Indicatii Raceala comuna, gripa, stari febrile, inclusiv cefalee, guturai, dureri in gat, sinuzita, mialgii. Dozare si mod de administrare Copii 6-12 ani: 1 plic la 4 ore, max. 6 plicuri/zi. Contraindicatii Hipersensibilitate. IH sau IR grava, HTA, hipertiroidism, diabet, boli cardiace. Administrarea la pacienti sub tratament cu antidepresive triciclice, beta-blocante, IMAO (inclusiv cei care au facut tratament cu IMAO in ultimele 2 sapt.). Atentionari Nu se asociaza cu alte medicamente folosite pentru raceala sau ca decongestive si cu alte produse care contin paracetamol. Reactii adverse Eruptii cutanate alergice, dureri gastrice sau disconfort abdominal, cresterea TA, cu cefalee, ameteli, palpitatii, insomnie.
Opinia ta despre produs


chicco.ro